17 tervisemuret, mille puhul PIPARMÜNDITEE aitab

Astud peale mõnusat jalutusringi või kelgumäel/suusarajal möllamist lumesajust tuppa ja tunned, kuidas tubane soe õhk teeb sulle suure kalli. Veel mõnusamaks saab asi minna ainult siis, kui valmib tassike kuuma teed. Ja mis võiks olla veel parem kui piparmünditee?

Piparmünti on tervise turgutajana tuntud juba aastasadu

Piparmünditee on samal ajal rahustav kui ergutav – uskumatu, kas pole? Meie piparmünditee kõrge kvaliteedi saladus on Eestis ökoloogiliselt kasvatatud piparmünt, vartest eraldatud suur kogus piparmündilehti, taime õige korjeaeg ja kuivatamistemperatuur.

Anna sellele imelisele teele võimalus oma elu paremaks muuta.

Kui lased piparmünditeel tõmmata kuni viis minutit, siis see ergutab; kui jätad tee tõmbama kauemaks, nii 15–20 minutiks, siis mõjub piparmünditee hoopis rahustavalt.

Meie piparmünditee kõrge kvaliteedi saladus on Eestis ökoloogiliselt kasvatatud piparmünt, vartest eraldatud suur kogus piparmündilehti, taime õige korjeaeg ja kuivatamistemperatuur.

Piparmünditee võlusõnaks on “mentoolisisaldus”

Kauem seisnud piparmünditee mentoolisisaldus on suurem ja just mentool toobki leevendust seedeprobleemidele ning mõjub organismile turgutavalt. Ja just sellepärast soovitatakse piparmünditeed juua näiteks kõhugaaside või aeglase seedimise korral.

Allpool leiad kõik näidustused, mille puhul sellest imelisest värskendavast teest abi võib olla*.

 • Põletikud
 • Allergiad
 • Suurepooriline nahk
 • Kotid silmade all
 • Hingamisteede haigused
 • Peavalud
 • Hambavalud
 • Kõhuvalud
 • Gaasid kõhus
 • Aeglane seedimine
 • Ärritunud soole sündroom
 • Iiveldus
 • Liigne magusaisu
 • Ülesöömine
 • Stress
 • Neuroos
 • Keskendumisraskused

Lase piparmünditeel end toetada!

Tööl ja õppides aitab värskendav piparmünditee keskenduda. Kui oled segaduses ja ei suuda mingis asjas otsusele jõuda, toob maagiline piparmünditee Sulle selguse.

Üks ilusate naiste salanipp on näonaha värskendamine piparmünditeega. Peale teejoomist, kui teekott on jahtunud, tupsuta ja paita sellega õrnalt oma nägu ning kaela. Tulemuseks on ilus sile nahk, väiksemad poorid ja puhanud ilme.

Muide, kas teadsid, et Victoria Beckham ütles piparmünditee kohta kunagi, et see on uus šampanja? Ühel moe-show´l serveeriski ta traditsioonilise šampanja asemel publikule hoopis värskendavat piparmünditeed.

Tumedad ja turses silmaalused ning väsinud silmad saavad värske ilme, kui hoiad jahedaid piparmünditee kotikesi pisut aega nii laugudel kui ka silmade all. Proovi kindlasti ja üllatud, kuidas piparmünditee toimib!

Põhjala Teetalu piparmünt korjatakse põllult täpselt kõige õigemal ajal ning kuivatatakse täpselt kõige õigemal temperatuuril = suur mentoolisisaldus meie teesegus.

Hambavalu leiab leevendust, kui hoiad teetassis tõmmanud piparmünditee kotikest 20 minutit valutava hamba ligi. Piparmünditeega suud loputades saad värskema hingeõhu, sest piparmünt on looduslikult antibakteriaalne ja toimib maheda suuveena.

Kui sul on gaasid ja kõht nii punnis, nagu oleksid kolmandat kuud lapseootel, siis kasuta ühe tassi peale kaks kotikest piparmünditeed. Tõmmata lase 15–20 minutit. Gaasitehase julged arenguplaanid sinu kõhus saavad sedamoodi kiire lõpu. Kui üks kruusitäis ei aita, tee veel üks!

Kaalu alandamiseks ja magusaisu vähendamiseks joo enne sööma asumist tass piparmünditeed. Ära imesta, kui selle tulemusel toit taldrikule järele jääb ning kommid kapis aeguma hakkavad.

Uinumisraskuste korral joo enne voodisse heitmist vähemalt 15–20 minutit tõmmanud piparmünditeed. See mõjub lõõgastavalt ja mõnusalt unne suigutavalt.

Haigusest kurnatud kehale mõjub piparmünditee eriti kosutavalt. Antioksüdandid, mida piparmünditee suures koguses sisaldab, aitavad organismil kiiremini taastuda. Mentool aga laiendab ning tugevdab südame-, kopsu- ja ajuveresooni. Kui on väga kehv olla, pane kruusi korraga kaks piparmünditee kotikest ja joo mitu tassitäit päevas. Eriti mõnusa maitse saad piparmünti ja magusat münti kokku pannes.

Hingamisteede haiguste korral kergendab piparmünditees sisalduv mentool hingamist ja aitab kiiresti terveks saada. Ühe uuringu kohaselt vähendas piparmünditee isegi kopsupõletikku ja bronhiiti tekitava kopsuklamüüdia bakteri, Chlamydia trachomatis, paljunemist 20–70% võrra. (Uuringu link)

Lase piparmünditeel end lõõgastada!

Värskendava maitsevee saad, kui lisad oma veepudelisse kotikese piparmünditeed. Parema tulemuse saad, lastes veel külmkapis seista. Kuna piparmünt on antibakteriaalne, siis selline vesi säilib kauem kui teised isetehtud maitseveed.

Ja lõpuks, peale rasket päeva aitab piparmünditee vann sul lõõgastuda ning oma elu ja unistusi taas selgema pilguga vaadata. Lisa lihtsalt sisetunde järgi teekotikesi vannivette kohe alguses, kui vee jooksma paned.

*Tegemist ei ole meditsiiniliste nõuannetega haiguslike seisundite diagnoosimiseks, raviks või leevendamiseks. Meie jagatav informatsioon ei asenda arstide või teiste tervishoiutöötajate antud nõu. See, kas valid tavameditsiinilise ravi, alternatiivmeditsiinilise ravi või nende kombinatsiooni, on sinu otsus. Tähtis on teha koostööd oma arstiga, kes diagnoosib, ravib ning jälgib sinu tervenemist.

Mida meie kliendid Põhjala Teetalu piparmünditee kohta arvavad?

“Väga hindan, et tee on vaba lisaainetest. Maitsed on puhtad, tunneb hästi ära, mis teega tegu on. Eriti karged on piparmündi teed.”

Anu

“Piparmünditee on pikalt olnud meie lemmik. Hindame selle puhast maitset ja mõju (une)tervisele. Suur kruus just seda teed on meie argiõhtute lahutamatu osa ja ilurutiin. Ja seda mitte ainult kodus, vaid need teepakid on meiega ka reisidel kaasas.”

Piret

“Hindan kvaliteeti ja puhtaid maitseid. Teed joon õhtuti. Teed on väga maitsvad, nagu oleks otse oma peenralt piparmünti korjanud. Ei maitse tehislikult.”

Sandra

“Väga meeldib, et tee on naturaalne ja kotid on mugavad kasutamiseks.”

Maria

Loe lisaks blogipostitust: “Miks osad PIPARMÜNDITEED ei toimi? 7 nippi, kuidas valida õige tee.”