KKK


Kõik, mida meie kallid teesõbrad Põhjala Teetalu enda ja meie imemaitsvate teede kohta küsinud on, saab vastuse siin.

MEIE TEED

Teesegude koostis

Kõik meie teeürdid kasvavad Põlvamaa puhta looduse rüpes, eemal suurematest teedest ja tööstustest, meie oma talu põldudel. Toimetame siin kui üks väike pere.

Kas teadsid, et oleme Eesti suurim piparmündi kasvataja? Meil on kuhjaga kogemust, kuidas nii piparmündi kui muude teeürtide parim aroom ja maitse jõuaks ehedal kujul sinu teetassi!

Usume, et Põhjala Teetalu tee ei ole vaid tassike kuuma jooki. Meie tee on kui pilet maagilisele maitsete rännakule, hetk iseendale keset kiiret argipäeva. Võta endale see hetk maitseküllase tee seltsis.
Kas teadsid, et suur enamik suurtootjaid võtavad umbrohu välja mürkidega? Meie siin Põlvamaal kasvatame tõepoolest oma teeürte ainult mahedalt, ilma kunstlike väetiste ja mürkideta, sest väärtustame nii kodumaise mulla kui sinu, meie tee tarbija, tervist.
Kõik teesegudes kasutatud marjad on pärit Euroopast. Iga teesegusse minev marjapartii saab välja valitud parima maitse alusel. Seega oleme kindlad, et meie teed maitsevad alati tõeliselt marjased.
Kuna külmkuivatamine on kõige parem meetod, et jätta alles pea 100% marja toiteväärtusest, lõhnast, värvusest ja maitsest.
Loe külmkuivatamisest lähemalt järgmise küsimuse alt.
Külmkuivatamine on ideaalne meetod marjade toiteväärtuse säilitamiseks. Marjad külmutatakse kiirelt, seejärel eemaldatakse marjadest alandatud rõhuga keskkonnas (vaakumis) aeglaselt soojendades külmumisel tekkinud jääkristallid. Aurustunud jää juhitakse marjadest eemale, ilma et see veeks muutuks ning nii jääb külmkuivatatud marjade rakustruktuur muutumatuks, toiteväärtusest säilib kuni 98% ning alles jääb nii marjade maitse, lõhn kui värvus.

Kuna kogu külmkuivatuse protsess toimub alla 40°C, siis on külmkuivatatud marjad toortoit. Külmkuivatatud marjadele ei lisata värvi-, maitse-, säilitus- ega lõhnaaineid, või suhkrut.
Paljud teetootjad purustavad peeneks teeseguks terve piparmündi taime, st nii lehed kui varred. Meie nopime igalt oma põllul kasvanud piparmünditaimelt lehed varre küljest ära ning kasutame oma teesegudes vaid õrnalt purustatud piparmündi lehti. Piparmündi taimede varred sisaldavad palju parkaineid, mis muudavad tee maitse kiiresti liigselt kibedaks/mõruks. Meie tee maitseb mõnusalt karge ega muutu kunagi liiga kibedaks või mõruks.

PS Tea, et parkaineid on vähesel määral ka piparmündi lehtedes, seetõttu ei soovita me piparmünditee püramiidkotti liiga kauaks teetassi jätta (teekoti võiksid tassist välja võtta umbes kümne minuti möödumisel).
Põhjala Teetalu teedes kasutame ainult looduslikku päritolu ürte ja marju. Teeürdid tulevad meie oma Põlvamaal asuvatelt põldudelt, kõik marjad saame Euroopa talunikelt. Lihtsuses peitub võlu – me ei kasuta oma teesegudes mitte ühtegi e-ainet ega laboris loodud lõhna- või maitseainet.

Kui oled kunagi suure teetootja marjatee teekoti lahti lõiganud, oled ilmselt aru saanud, et kogu see marjalõhn ja -maitse tuleb imepisikestest kristallidest. Need annavadki selle maitse ja lõhna teele, mis ilma magusaineta on paljude jaoks kuum ja mõru jook.

Soovitame väga proovida väikest maitse-eksperimenti: proovi korraga kahte teed – võta näiteks mõni Põhjala Teetalu marjatee ja võrdle seda mõne suure tootja omaga. Kui tee maitset, värvi, lõhna, koostist niimoodi üks-ühele võrrelda, tekitab see loodetavasti edasiste tee-valikute osas mõtlemisainet. :)
Ühtegi teesegusse suhkrut lisatud pole, mõnedele teesegudele oleme magusa noodi andmiseks lisanud ehtsat stevia lehte.
Teesegude säilivusaeg on kaks aastat.
Sulge peale teekoti väljavõtmist pakend alati hoolikalt, sest niiskuse ja hapniku toimel aromaatsed ühendid vähenevad.
Parima maitseelamuse saamiseks soovitame avatud teekarbi sisu ära tarbida 30 päeva jooksul, aga loomulikult on teed nauditavad ka peale 30 päeva möödumist.

Püramiidkott ja tee valmistamine

Oleme valinud kõrgema hinnaga ja kvaliteetsema filterkoti materjali. Filtermaterjali sertifikaadil on näidatud, et materjalist teevette leostumist ei ole. Meie valik on alati olnud inimesele kahjutu toode.

Teekotid, mis on valmistatud GMO-vabast maisist, mitte nailonist, on vähemkahjulikud, sest need ei sisalda liimiosakesi ja kemikaalidega pleegitatud paberimaterjali.

Oleme mõelnud kasutusmugavusele, mida annab püramiidkott ning tahame hoida maitseomadused ühtlaselt hõrgud, sest igasse püramiidkotti läheb meie endi välja töötatud retsepti alusel täpne kogus taimeürte ja külmkuivatatud marju.

Kes filterkotti ei taha, võib selle katki lõigata, siis on 200 ml vee kohta õige teeretsept tagatud.
Iga meie teekarbi peal on kirjas, millisel temperatuuril vett soovitame tee valmistamiseks kasutada: parima tee-elamuse saamiseks kasuta 90-kraadist vett.
Iga meie teekarbi peal on kirjas, kui kaua peale vee peale valamist soovitame teekotti tassis hoida: parima maitse-elamuse saamiseks võta teekott peale kümmet minutit tassist välja.
Teekotid on valmistatud materjalist nimega PLA, mis on valmistatud GMO-vabast maisikiust ja on tööstuslikult biolagunevad. Teekott ei sobi kodukomposterisse, kuna seal ei tõuse temperatuur nii kõrgeks, mis võimaldaks koti lagunemisprotsesil toimida.

Tee sortiment

Põhjala Teetalu on müünud pikalt ka puruteed, aga kuna marjateed koosnevad mitmest komponendist, siis on puruteest keeruline saada iga kord ühtlast maitset – mõnikord liiga marjane ja teinekord liiga piparmündine. Seega oleme nüüdseks teinud valiku püramiidkottides teesegude kasuks. Paari teed saab meie kodulehelt veel ka puruteena osta.
Fookus on looduslikult ergutav tee, mille koostisesse kuuluvad roheline tee Sencha, ingver ja sidrunhein. Roheline tee sisaldab kofeiini, seega Fookus ei ole kofeiinivaba ergutaja. Kui soovid keskendumist ja ergutust saavutada kofeiinivabalt, sobib sulle Keskendumise tee: looduslikult ergutav segu ingverist, piparmündist ja Ceiloni kaneelist.
Nii Fookus kui Keskendumise Tee sobivad hästi pärastlõunaseks ergutajaks ning mõtete koondajaks. Kui sooviksid marjast ergutust, vali Roheline Tee Musta Sõstraga.
Töötame pidevalt uute ideede kallal. Hetkel ühtegi kindlat tähtaega ei julge välja hõigata, aga kui soovid meie tegemistega alati kursis olla, siis liitu meie uudiskirjaga (liituda saad meie kodulehe pealehe allosas) ning jälgi meid Instagramis ja Facebookis. Anname alati põnevatest uudistest ja headest pakkumistest oma teesõpradele esimesena märku.
Meie maitseküllaseid teesegusid saab osta suurematest jaekettidest, nt Selverist, Rimist, Coopist, Prismast, Maximast, Kaubamajast, Stockmannist. Igas jaeketis ei pruugi koguaeg saadaval olla meie täielik tootevalik. Kõik tooted (ja ka perepakid, mida ühestki jaeketist ei leia!), saad kiirelt ja mugavalt soetada meie e-poest.

E-POEST TELLIMINE

Saadame tellimused Põlvamaalt teele esimesel võimalusel.
Paki kohalejõudmise aeg sõltub natuke ka valitud pakivedajast. Tellitud pakid jõuavad reeglina sinuni 2-4 (töö)päevaga.
Kui oled kõik soovitud maitserohked teesegud välja valinud ja ostukorvi pannud, näed “ostukorvi” lehel kohe valitud teede all väikest akent “Kupongi kood”. Sisesta sinna sooduskood ja vajuta nuppi “Rakenda kupongi”. Soodustus rakendub kõikidele toodetele, mille konkreetne kupong soodustust annab, automaatselt.

Edasi saad juba valida sobiva pakiautomaadi, tasuda tellimuse eest ning siis jääb ainult ootusärevalt pakki oodata. :)
Kirjuta meile info@teetalu.ee ja uurime võimalikult kiiresti välja, miks pakk juba sinuni pole jõudnud.
Kahjuks hetkel ei ole meil võimalust pakkuda pakisaatmist välismaale nii, et saatmise hind mõistlik tuleks. Tulevikus vaatame sellele teemale kindlasti uuesti otsa.
@ 2023 Põhjala teetalu
Ostukorv0
Ühtegi toodet pole ostukorvis!
Jätka ostlemist