7 nippi, kuidas valida õige piparmünditee

Piparmünditeed on juba meie esivanemad pikki aastasadu imerohuks pidanud. See sisaldab suures koguses mentooli, mis annabki piparmündile tema väekuse.

Toimiva piparmünditee märksõnaks on säilinud mentoolisisaldus

Kahjuks aga on loodus sättinud nii, et mentool lendub taimsest väga lihtsasti. Põhimõtteliselt sama lihtsalt ja kiirelt kui mullid vahuveinist. Mentoolita tee on nagu mullita vahuvein – ei ole sel asjal nägu ega tegu ning sama suurt efekti enda toetamisele võid loota keedetud vee joomisest. 🙂

Paraku on enamiku teebrändide piparmünditee mentool lahtunud juba enne tee poeriiulile jõudmist ning sina jääd seetõttu ilma kõikidest kasulikest hüvedest.

Milleks on võimeline piparmünditee?
Usutakse, et piparmünditee on abiks kõhugaaside, põletike, stressi, paistes silmaaluste, suurepoorilise naha, pea- ja hambavalu, ärevuse, keskendumisraskuste, liigse kehakaalu ja magusaisu, nõrkuse, hingamisteede haiguste puhul.

Kuidas tunda ära kvaliteetne, maitsev ja tõhus piparmünditee?

Jagame sulle 7 nippi, mida ausa ja eheda piparmünditee valimisel silmas pidada.

1. Ole kindel, et tegu on mahedalt kasvatatud piparmündiga (pakil olemas ÖKO-märgis). Väga soodsa hinnaga müüdaval piparmünditeel tulevad piparmündiga kaasa ka umbrohumürgi jäägid. 

Mahedalt kasvanud ja õigesti käideldud piparmünditee maitseb võrreldamatult mõnusamalt. Teel on karakter, sügavus ja rikkalik maitse. Soodsa hinnaga pakutav tee ning armastusega valminud ja mahedalt kasvanud teeürdid on nii maitselt kui mõjult sinu kehale täiesti erinevad.

Põhjala Teetalu piparmünt on kasvanud Lõuna-Eesti metsade ja niitude vahel ning piparmündi kasvatamisel ei ole kasutatud kunstlikke väetisi.

2. Kui tahad korralikult kanget ja võimast piparmünditeed, vaata pakilt, et tegu oleks Mentha piperita ehk piparmündiga.

Kas teadsid, et piparmünte on olemas mitmeid erinevaid liike? Magus münt ehk rohemünt või lihtsalt münt (Mentha spicata) on mahedama maitse ja nõrgema toimega, kuid samas meeldib näiteks lastele sageli paremini, kui nö traditsiooniline piparmünditee.

Väga põneva maitsega tee saad, kui segad nö tavalist piparmünti magusa mündiga. Tee maitse on piparmündine, aga uute ja põnevate alatoonidega. Proovi kindlasti!

Magusa Mündi tee on meie e-poes saadaval nii väikeses pakis kui suures perepakis.

3. Uuri, kas tee on Eestis kasvanud, või ainult Eestis pakendatud.

Kui piparmünt tuuakse mujalt sisse, on ta pikalt transpordis olnud, vaheladudes seisnud ning teeürdid pole enam värsked. Ka tee kasulikud omadused on seismisega vähenud. Mäletad: mida värskem piparmünditee, seda rohkem mentooli, ja mida rohkem mentooli, seda tugevam toime. 

Kui lähed poodi maasikaid ostma ning letil on kõrvuti isuäratavad värsked maasikad ja eelmisel suvel külmutatud krimpsus marjad, millised maasikad endaga koju kaasa viid?

4. Jälgi, et piparmünditee valmistaja oleks ka ise selle kasvataja.

Teekasvatajalt, kes oma piparmünditeed ka ise turustab, võib eeldada paremat kvaliteeti, sest tootja vastutab tee kvaliteedi eest oma nime ja rahakotiga ning soovib, et sa kindlasti oma ostuga rahul oleksid! 

5. Mentoolisisalduse säilitamiseks on vaja kvaliteetset hermeetilist pakendit.

Odavatel teedel seda ei ole, ja nagu Sa juba tead, on lahtunud piparmünditee ostmine sama hea kui raha tuulde loopimine. 

Põhjala Teetalu piparmünditee
Põhjala Teetalu teed on alati hermeetiliselt suletud, sest nii säilivad tee omadused kõige paremini.

6. Kvaliteetne piparmünditee on suurte, alates 3 mm lehetükkidega ja vähese varresisaldusega.

Vartega piparmünditee on odavam, kuid mõru parkaine maitse ja kasina toimega.

Odava tee lehed on purustatud peaaegu tolmuks, sest siis pole varte hulka ja lehe kvaliteeti näha. Lisaks läheb peene jahvatuse käigus kaotsi see vähenegi mentool, mis odavalt kokkuostetud piparmünditees veel säilinud.

Selline tee on organismile umbes samasugune pettus nagu odavad kiirnuudlid. Keha juba rõõmustab, et nüüd saab süüa – igasugu vajalikke aineid ja vitamiine – aga kiirnuudlitel on makku jõudes vaid tühjad pihud.

7. Vii läbi piparmünditee kvaliteedi-test.

Keeda tass teed, lase korralikult tõmmata ja lõika teekotike lahti. Kvaliteetsel piparmünditeel leiad teekotist ilusa rohelise lehepuru. Mida pruunikam on aga teekoti sisu, seda kehvema kvaliteediga tee on.

Kui eeltoodud punktid täidetud, siis ongi Sul piparmünditee, mis päriselt ka toimib!

Mida meie kliendid Põhjala Teetalu piparmünditee kohta arvavad?

“Piparmünditee on pikalt olnud meie lemmik. Hindame selle puhast maitset ja mõju (une)tervisele. Suur kruus just seda teed on meie argiõhtute lahutamatu osa ja ilurutiin. Ja seda mitte ainult kodus, vaid need teepakid on meiega ka reisidel kaasas.”

Piret

“Hindan kvaliteeti ja puhtaid maitseid. Teed joon õhtuti. Teed on väga maitsvad, nagu oleks otse oma peenralt piparmünti korjanud. Ei maitse tehislikult.”

Sandra

“Väga hindan, et tee on vaba lisaainetest. Maitsed on puhtad, tunneb hästi ära, mis teega tegu on. Eriti karged on piparmündi teed.”

Anu

“Väga meeldib, et tee on naturaalne ja kotid on mugavad kasutamiseks.”

Maria

Loe lisaks blogi “17 tervisemuret, mille puhul PIPARMÜNDITEE aitab ja mida Sa kindlasti veel ei tea!!!”