Tee tootmine - Teetalu.ee

Tee tootmine


Räägime lahti Põhjala Teetalu tootmisprotsessi, mis on üks peamisi võtmetegureid meie teesegude võrratult hea maitse ja kosutava olemuse taga.

Samm 1

Meie talu

Põhjala Teetalu idülliline talukohakene koos põldudega asub Põlvamaal, Jõksi külas, keset sügavaid metsi, haljaid niite ja võrratut kuppelmaastikku. Eemal suurematest teedest ja tööstustest.

Samm 2

Taimede kasvamine

Töö põllul algab varakevadel ning lõppeb alles hilissügisel. Niimoodi on meil võimalik saada 2 saaki aastas. Kasvatame oma taimi orgaaniliselt, istutame oma taimed ja umbrohu eemaldame suurima hoolega käsitsi. Lisaks paljundama käsitsi Eesti piparmünti, mis on Põhjala talu esivanemate saadus. 

Samm 3

Küpsuse kontroll

Põhjala Teetalu perenaine Ly kontrollib pidevalt taimede küpsust. Kui münt hakkab õitsema, siis tema maitse ja kvaliteet langeb. Lõikus tuleb kindlasti teha enne taime õitsemist, et tagada kvaliteet, millega meie teesõbrad on harjunud. Meie piparmünt on hinnatud just oma eriti karge maitse pärast.

Samm 4

Maksimaalne kvaliteet

Kõik Põhjala Teetalu ürdid lõigatakse maha keskkonnasäästliku akude peal töötava harvesteriga. Meie eesmärk on võimalikult vähe taimi vigastada, et aroomained ei lenduks. Mida kauem taim on terve, seda rohkem imelisi aroom- ja maitseaineid jõuab teetassi.

Samm 5

Teeürtide kuivatamine

Kui taimed on lõigatud, liiguvad nad edasi kuivatisse. Peale kuivatust eemaldame käsitsi lehed vartest, sest puhas maitse ja tõeline aroom peitub ainult lehtedes. Põhjala Teetalus on Eesti ainuke spetsiaalselt teeürtidele mõeldud kuivati, mis asub otse põllu kõrval, et tagada ürtide maksimaalne värskus. Kui ürdid on saavutanud täpselt õige niiskustaseme, viime nad kõrvalhoonesse, kus toimub teesegude valmistamine ja pakendamine.

Samm 6

Teesegude loomine

Teemeister Ly loob koos meeskonnaga imelisi maitsekooslusi, mis eelkõigige maitsevad meile endile ning pakuvad rõõmu ja maitseelamust. Kas teadsid, et lisame oma ürtidele seltsiliseks ehedaid külmkuivatatud marju, mida valime parimate maitseomaduste järgi? Marjad annavad teele tugeva marjamaitse, vitamiinid ja loodusliku magususe. Seetõttu saame vältida suhkru, kunstlike maitse- ja lõhnaainete lisamist.

Samm 7

Tee pakendamine

Meie pakendamismasin segab teesegud kokku täpselt retseptide järgi – nii jõuab igasse püramiidkotti täiuslik maitsekooslus. Vähene ürtide purustamine tagab taime naturaalse aroomi ja maitse säilimise. Kasutame püramiidikujulisi filterkotte, mis on valmistatud GMO-vabast maisikiust ja on tööstuslikult biolagunevad. Kõik ikka selleks, et sinul oleks mugavam maksimaalse kvaliteediga teeelamust nautida. 

Samm 8

Kohtume teetassi taga!

Oleme veendunud, et tõeline, kvaliteetne ja naturaalne tee on midagi, mida kõik inimesed peaksid saama oma elus nautida. Põhjala Teetalu teesegud saad osta nii meie e-poest kui kõikidest suurematest hästivarustatud poekettidest. Loodame, et naudid hetki täis ehedaid maitseid, hullutavaid lõhnu ja päris aroome sama palju, kui meie selle imelise tee valmistamist. Sinu täiuslik hetk algab siit!

Ostukorv0
Ühtegi toodet pole ostukorvis!
Jätka ostlemist