Tee tootmine


Räägime lahti Põhjala Teetalu tootmisprotsessi, mis on üks peamisi võtmetegureid meie teesegude võrratult hea maitse ja kosutava olemuse taga.

Samm 1

Meie talu

Põhjala Teetalu talukohakene koos põldudega asub Põlvamaal, Jõksi külas, keset sügavaid metsi, haljaid niite ja võrratut kuppelmaastikku.

Samm 2

Taimede kasvamine

Töö põllul algab varakevadel ning lõppeb alles hilissügisel. Niimoodi on meil võimalik saada 2 saaki aastas ning kasvatada taimi orgaaniliselt.

Samm 3

Küpsuse kontroll

Põhjala Teetalu perenaine Ly kontrollib pidevalt taimede küpsust. Kui münt hakkab õitsema, siis tema maitse ja kvaliteet langeb. Lõikus tuleb kindlasti teha enne taime õitsemist, et tagada kvaliteet, millega meie teesõbrad on harjunud.

Samm 4

Maksimaalne kvaliteet

Kõik Põhjala Teetalu ürdid lõigatakse tänase päevani maha käsitsi. Teeme seda teadlikult, sest suured ja automaatsed masinad rikuvad taimi liiga palju ning see peegeldub hiljem ka tee maitses.

Samm 5

Teeürtide kuivatamine

Kui taimed on lõigatud, liiguvad nad edasi kuivatisse. Kuivatis eemaldame lehed vartest. Kas teadsid, et Põhjala Teetalus on Eesti ainuke spetsiaalselt teeürtidele mõeldud kuivati?

Samm 6

Pakendamine

Kui ürdid on saanud kuivatis pikutada ning saavutanud just täpselt selle õige niiskustaseme, viime nad kõrvalhoonesse, kus toimub teesegude pakendamine.

Samm 7

Tee pakendamine

Meie pakendamismasin segab teesegud kokku täpselt retseptide järgi. Kuna kasutame oma teedes ainult päris marju ja ürte, on nende lõhn, maitse ja aroom ehedad ning viivad jooja mõnusale teerännakule.

Samm 8

Kohtumiseni poes!

Ja just niimoodi valmivadki Põhjala Teetalu teesegud, mida saad osta nii meie e-poest kui kõikidest suurematest hästivarustatud poekettidest. Loodame, et naudid meie teed sama palju, kui meie selle valmistamist. 

@ 2023 Põhjala teetalu
Ostukorv0
Ühtegi toodet pole ostukorvis!
Jätka ostlemist