VAARIKATEE võib päästa sinu suhte ja tervise!

Vaarikad ei ole mitte ainult imemaitsvad, vaid pakuvad lisaks tuge sinu kehale ja vaimule. Kas teadsid, et vaarikad usutakse olevat maagilised marjad, mis aitavat isegi suhteid päästa? Vanarahvas teadis rääkida, et vaarikas aitab solvumistest üle saada ja südameid avada. Nii et kui sul kalli inimesega arusaamatusi, valmistage korralik kogus hõrku vaarikateed ning istuge maha asja arutama. Nii tekib võimalus teineteisega taas südamest südamesse rääkida ja üles leida see ilus tunne, mis teid kunagi kokku viis.

Nii nagu armastajapaare, aitavat vaarika eriline energia ka üksikuid murtud südameid. Vaarikas leevendab hingevalu, toob andestamist ja laseb sul maailma taas armastusega vaadata.

Hõrgult maitsev ja looduslikult pisut magus Mündine Vaarikas sisaldab suurel hulgal vaarikamarju.

Kui sa maagiasse ja vanarahva tarkustesse ei usu, vaatame fakte: 🙂

💖 Vaarikate söömine alandab kolesterooli taset, mõjub hästi südamele ja veresoonkonnale ning võib ennetada vähi teket. 1

💖 Vaarikad sisaldavad antioksüdante, E-vitamiini, A-vitamiini, folaate ja kiudaineid.

 • Folaat on meile väga oluline vereloome ja närvisüsteemi normaalseks funktsioneerimiseks, samuti meeleolu seisukohast. Rasedatele on folaat eriti tähtis, sest see tagab loote normaalse arengu. 100 grammi vaarikate söömine annab koguni 13% päevasest soovituslikust folaadikogusest. 1
 • Organismi kaitsmiseks vabade radikaalide kahjuliku toime eest läheb tarvis E-vitamiini. Vabade radikaalide rohkus nõrgendab meie immuunsüsteemi ja keha muutub põletikele vastuvõtlikuks. Lisaks põhjustab vabade radikaalide rohkus enneaegset vananemist. Seega aitab E-vitamiini tarvitamine meil nii tervemana kui ka nooruslikumana püsida. Lisaks hoiab E-vitamiin ka peeneimate veresoonte ehk kapillaaride seinad tugevad ning vähendab vere kolesteroolitaset. Viimane on aga väga oluline südame tervise jaoks, eriti arvestades fakti, et südame ja veresoonkonna haigused on alla 65-aastaste eestimaalaste töövõime kaotamise ja surma peamine põhjus. 1

💖 Vaarikates sisalduvad antioksüdandid aitavad vähendada kehas põletikulisi protsesse, mis soodustavad kasvajatega seotud rakkude teket. Vähiennetusele aitab kaasa ka see, et lisaks antioksüdantidele sisaldavad vaarikad fütotoitaineid. Nende mõju vähi ennetamisele on uuritud loomkatsete abil. Tulemused on näidanud vaarikas sisalduvate fütotoitainete võimet panna kahjustusega rakud, mis on potentsiaalsed kasvajate tekitajad, surema oma loomulikku rakusurma. 1

💖 Meie süda ja veresoonkond vajavad normaalseks funktsioneerimiseks ka seda, et kolesteroolitase hoitaks normi piires. Kiudaineterikas toit aitab kolesteroolitaset õigel tasemel hoida ning vaarikad on ühed kõige suurema kiudainesisaldusega marjad: 100 grammis vaarikates on suisa 3,7 grammi kiudaineid.1

“Vaarikad on oma suure kiudainete sisalduse tõttu head isu reguleerijad ja marjade magus maitse teeb vaarikatest suurepärased asendused maiustustele”.

Toitumisterapeut ja Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse juhatuse liige Külli Holsting

Milles peitub Põhjala Teetalu vaarikatee saladus?

Nagu ülalpool kirjas, siis vaarikatee sisaldab suurt hulka antioksüdante, mis mõjuvad organismile noorendavalt ja tervist toetavalt: Vitamiinid A, C, E, K, looduslik foolhape, mangaan, magneesium, raud, vask, tsink ja salitsüülhape teevad sellest tõelise supertee. Vaarikatee sobib imehästi nii jaheda ilmaga sooja andma kui ka jääteena suvepäevadesse värskust tooma. Aga see pole veel kõik!

Põhjala Teetalu Mündine Vaarikas on vaarikatee 2.0: lisasime küpsetele ja mahlastele vaarikatele pisut piparmünti (kasutasime eriti suure mentoolisisaldusega ehk kõige tõhusama mõjuga mündi liiki Mentha piperita), milles sisalduv mentool aitab saja erineva häda puhul ja moodustab vaarikaga mõnusa, värskendava ja marjase maitseküllase koosluse.

Meie võrratu maitsega rõõmus-roosa vaarikatee sisaldab suurt kogust ehtsaid ja ehedaid külmkuivatatud vaarikaid ning meie oma põldudel kasvanud mahe piparmünti. Põhjala Teetalu mündine vaarikatee ei sisalda kunstlikke lõhna- või maitseaineid, mida võib paraku kohata väga paljude teiste teetootjate teesegude koostises. Ole eriti tähelepanelik, kui teepakil seisab “Flavoured tea”, ehk maitsestatud tee! Siis on kindel, et ehedate koostisainetega pole sel tootel midagi pistmist, lõhna- ja maitse annavad sellisele joogile ainult kunstlikud lõhna- ja maitseained.

Külmkuivatamine säilitab vaarikates kõik väärtuslikud vitamiinid ja marja looduslikud hõrgud maitsenüansid. Rammusas mullas kasvanud mahe eestimaine piparmünt on puhas taimekaitsemürkidest ja korjatud ning kuivatatud nii, et kasulikud eeterlikud õlid sinu jaoks maksimaalselt säiliksid.

Kui mõni allolevatest märksõnadest sind kõnetab, on meie mündine vaarikatee sulle hea valik:

 • Stress, pinged, segadusesolek, hirm, kurbus
 • Tujutus ja unetus
 • Kõrge kolesteroolitase
 • Südame- ja veresoonkonna hädad
 • Liigne söögiisu
 • Nõrgenenud immuunsüsteem
 • Mured vererõhuga (nii kõrge kui madal vererõhk)
 • Haigusest taastumine
 • Hingamisteede haigused ja nende sümptomite leevendamine
 • Külmatunne ja keha seespidine soojendamine
 • Põletike leevendamine
 • Veresoonte tugevdamine
 • Vananemise aeglustamine
 • Väsinud silmade turgutamine
 • Luude, hammaste, juuste ja küünte tugevdamine
 • Heaolutunde tekitamine
 • Lastele maitsva ja tervisliku tee-elamuse pakkumine

Mida meie kliendid Põhjala Teetalu Mündise Vaarika kohta arvavad?

“Mündine vaarika tee on minu lemmik, maitseb mega hästi, rahustab ja mis kõige olulisem minu jaoks, et ma olen oma tugevast “päevade” valust lahti saanud. Tänan Teid selle eest!” 

Katrin

“Minu lemmik on mündine vaarikas. Olen seda teed joonud juba mitu aastat. Aitab soojeneda peale külma päeva õues või saavutada mõnus meeleolu raamatu lugemiseks või hoopis viirushaiguse ajal täita keha vajaliku sooja vedeliku ja vitamiinidega.”

Merili

“Minu jaoks on vaarikas mündiga maailma parim tee. Tõeliselt põhjamaine. Joon seda teed enne magamajäämist. See on rahustav ja pakub alati erilise maitseelamuse.”

Teibi

“Olen lugenud, et vaarikatee leevendab menstruaalvalusid ning teie marjased vaarikateed on minu jaoks seda kinnitanud. See on tõeline päästja! See on aidanud ka minu sõbrannasid, kellele olen seda soovitanud.”

Kristel

Kasutatud allikad:

 • https://tervisliktoitumine.ee/vaarikas-magus-terviseamps-mis-toetab-immuunsusteemi/