Kuidas tee ja looduse abil muremõtetest vabaneda?

Põhjala Teetalu soovib, et sul oleks kõik hästi – oleksid terve, õnnelik ja eluga rahul. Sellepärast pakume välja idee, kuidas stressi tõhusalt maandada ning end vaimselt ja füüsiliselt paremini tunda. Anname mõne vihje, kuidas kombineerida Põhjala Teetalu teed ja looduse nautimine. 

Mine teega loodusesse ja tee pilt! Ootame väga, et kirjutaksid meile oma loodusretkest. Lisa juurde meeleolukaid pilte oma avastusretkest. Põhjala Teetalule kõige enam meeldiva pildi ja loo autor saab kingiks Põhjala Teetalu 50-pakise Magusa Mündi perepaki! Paremad pildid ja lood aga avaldame Põhjala Teetalu Facebookis, Instagramis või kodulehel. Kui soovid avaldamisel anonüümsust, siis nii just kirjuta ja muudame nt nime ära. Lugu ja pilt saada palun e-mailiga: info@teetalu.ee 

Muremõtted on praegusel ajal kerged tulema. Stress, muremõtted, üksindus, nukrus, ärevus, depressioon ja lootusetus? Kui kasvõi üks neist sulle tuttav on, siis loe palun edasi! Teadmatus tuleviku ees ja sotsiaalne isolatsioon rõhub paljusid vaimselt ja tekitab lausa depressiooni. Pidev stress võib aga välja viia füüsiliste vaevuste ja haigusteni.

Milline tee kaasa võtta? Alustuseks vali endale Põhjala Teetalu e-poest mõnusa maitsega stressi leevendav tee. Piparmünditee näiteks aitab hirmudest vabaneda ja taastab vaimse tasakaalu. Inimesed räägivad, et piparmünditee aitab neil 24/7 mõnusas zen-olekus püsida, depressiooni leevendada ja unetusest jagu saada.

Tuju tõstev ja keha soojendav on ka Põhjala Teetalu Mündine Vaarikas. See paneb vere kenasti käima ja aitab isegi söögiisu vähendada. Sutsu ergutav, tervisliku musta sõstraga roheline tee toetab aga loodusliku C-vitamiiniga sinu immuunsüsteemi.

Kargelt Mündine Mustsõstar parandab ajutegevust, seedimist ja tugevdab nii südant kui ka vaimu.  Viimaks viib sind mediteerima põnev, värvi muutev, unenäoline Helesinine Laguun – teesegu mets-kassinaeri õite ja piparmündiga.

Ära unusta teepakki termosesse! Kui stressiga võitlev kvaliteettee valitud, siis vajad veel termost. Korralikus termoses seisab tee soojana isegi järgmise päeva hommikuni. Hea termose leiad näiteks siit. Muide, paljud ei tea, et termosesse teed tehes peab teekotikesed õigel ajal välja korjama, sest nii tuleb jook palju parem. Kui jätta teekotid termosesse liiga pikaks ajaks, siis see rikub tee maitse täiesti.

Tee ja võileivad käivad ikka käsikäes. Võib-olla meenub sulle lapsepõlvest mõni nostalgiline matk, kuhu võeti kaasa vorstivõileivad ja keedeti lõkkel vaarikavartest teed. Et nauding oleks täielik, ära unusta kaasa võtta ka midagi magusat. Ajurveda järgi vajame täiskõhutunde jaoks kõiki maitseid.

Vaata, kuhu jalad viivad. Kui tahad praktiseerida spontaansust, siis vaata lihtsalt, kuhu jalad viivad. Nii õpid paremini kuulama oma sisehäält ja saad kogeda hetkes olemise õndsust. Tee oma asulale tiir peale, jaluta terviseradadel või naudi linnas arhitektuuri. Avasta parke ja tänavaid, kus sa varem pole käinud. Või planeeri hoopis põnevate vaatamisväärustega marsuut, guugeldades huvitava ajalooga kohti. 

Viska pilk peale ka ilmateatele, sest pole ju halba ilma, vaid valesti valitud riietus. Lae telefoni aku igaks juhuks täis ja astu rõõmsalt õue stressi maandama.

Mis kasu toob jalutuskäik teega?

Loob inimliku kontakti. Kui tunned seltskonnast puudust, kutsu sõber või tuttav kaasa. Sellised jalutuskäigud ühiste piknikupausidega aitavad taasluua inimlikku kontakti. Me kõik vajame päris suhtlust teiste inimestega, et tunda sidet maailmaga ja mitte tunda end üksi. Kutsu jalutama keegi, kellel võib olla sama mure, mis sul.

Teisi aidates aitad ka ennast. Oma teekonnal hoia meeles, et kõige lihtsam stressi, nukruse ja mure ravi on teiste inimeste aitamine. Harjuta hetkes kohalolekut ja püüa abivajajaid ise märgata. Ära oota, et teine paluks abi, sest ta ei pruugi julgeda. Jaga nii omadele kui ka võõrastele rohkem komplimente ja kiitust. Sellega näitad, et sa märkad ja hoolid.

Naeratus võõrale võib anda palju. Praegu on paljud inimesed õnnetud ja üksildased ning Sinu naeratus võib olla ainus hea asi, mis nendega päeva jooksul juhtub. Sinu abi või naeratus motiveerib ka neid kedagi aitama ja nõnda läheb sinu algatatud headuselaine üle maailma laiali. 

Värske õhk tõstab tuju. Värskes õhus jalutamine toodab hea tuju hormoone. Värske õhk rõõmustab sinu aju ja tervet keha, sest organism vajab pidevalt ja rohkelt hapnikku. Kui kannad päev läbi maski, on värske õhk Sulle eriti vajalik. 

Mõtted selginevad. Üks salajane kasu on sellistel avastusretkedel veel – nimelt aitab see mõtteid korrastada. Üksi ja vaikuses jalutades jõuad oma peas erilise selguseni. Sedamoodi kulgedes võid järsku avastada, et tead vastuseid küsimustele, mis sind juba ammu on vaevanud.

Jääme ootama sinu lugu ja pilte, kuidas retk läks – millise tee kaasa võtsid, kus käisid ja millised head mõtted pähe tulid.

Kui Sulle see blogi meeldis siis palun kaalu meie püsikliendi e-maili teavitusega liitumist. Me ei kurna Sind lõputute “viimase hetke” pakkumistega vaid tahame teha Sinu tee joomise kogemust täisväärtuslikumaks. Ilma e-maili teavituseta on paraku nii, et üheksal juhul kümnest ei jõua meie uued blogid Sinuni.