Mündi ja piparmündi erinevused, mida Sa ei tea.

Piparmünt piparmunt munt münt piparmünditee 1

Hiljuti kirjutas üks vana sõber mulle Facebooki sellise pika sõnumi.

Hei, Erki! Mõtlesin, et jagan Sinuga oma kogemust. Kui Sa eelmisel talvel külas käisid ja mulle oma teekasvatuse piparmünditeed kinkisid, siis ma ei hakanud ütlema, et mulle piparmünt nagu üldse ei maitse. 😊 Aga elus vist ongi nii, et kui sulle miski ei meeldi, aga see ikka sinu juurde tuleb, siis on sul seda järelikult vaja.

Igal juhul oli mul hea meel ja muidugi jätsin teepakid alles. Külalistele hea pakkuda korralikku teed. Ma tean, Sul need teed on väga kvaliteetsed ja öko ka – Sa ju südamega teed seda teeasja seal.

Eelmise aasta emadepäeval tulid õde ja sugulased külla ja meenutasime meie ema ka. Ema oli meil alati rõõmsameelne, soe ja naeratav. Ei mäleta, et ta oleks kunagi vihastanud või karjunud. Kõik armastasid teda. Mulle meenus, et ema armastas piparmünditeed ja paningi tookord lauale mõlemad Sinu need piparmünditeed – Magus Münt ja Piparmünt.

Juba teed kannuga lauale kandes tundsin, kuidas ühest kannust tulev lõhn mulle meeldima hakkas. Sellest päevast peale on Magus Münt minu igapäevane kaaslane. Ma pole kunagi eriline teefänn olnud, aga see Magus Münt on nii mõnus ja pehme, ja mul on tunne, et see vist vähendab söögiisu – olen aastaga kaotanud umbes 5 kg.

Ja tead, ma olen nüüd kuidagi rõõmsam ja rahulikum. Nagu ema oli. Äkki ema oli selle piparmünditee pärast nii chill ja naeratav? 😊 Igatahes uurisin hiljuti Su kodukalt, et piparmünditee on veel tugevamate omadustega ja aitab isegi hingamisteede haigusi leevendada.

Ma nüüd mõtlen, et äkki proovin Piparmünti ka. Noh, nagu rohtu võetakse, et ei meeldi, aga kui aitab, siis on ju arukas võtta. Kui ma selle Magusa Mündiga kokku segan, siis peaks tulemus olema mahedam ja äkki hakkab isegi meeldima. 😊

Kui Sa tahad, Erki, siis Sa võid seda minu lugu jagada, võib-olla on kellelgi sellest kasu. Minul on lisaks kaalulangusele ka tervis parem ja selliseid nagu mina, kes head asja teadmatusest ära põlgavad, on ju palju. Igatahes suured tänud Sulle, sõber, selle piparmünditee eest ja edu teekasvatusega!

Miks Piparmünditee ei meeldinud ja Magus Münt meeldis?

Sõbra sõnum liigutas mind ja mõtlesin, et ehk on tõesti kellelgi tema kogemusest kasu. Enamik inimesi ju ei tea, et piparmündisortidel on suur vahe.

Münditeesid hinnatakse üle kogu maailma just nende lugematute tervislike omaduste poolest. Mündiliike on sadu ja kõigil on oma maitsenüansid ning kasutegurid!

Põhjala Teetalu on valinud kasvatamiseks kaks parimat – magus münt ja piparmünt.

Aga vaatame nüüd lähemalt, mille poolest magus münt ja piparmünt erinevad.

Magus münt (Mentha spicata)

Münt münditee 1

Magus münt on hoopis pehmema ja magusama maitsega kui piparmünt ning seda just seetõttu, et see ei sisalda mentooli. Mentool on kasulik tugevatoimeline aine ja sellepärast ongi piparmünditee nii tõhus. Aga niisamuti, nagu mõned inimesed ei talu vaarikaid, ei sobi mentoolgi kõigile.

Ja siin tulebki lahkelt appi Põhjala Teetalu Magus Münt! Leebe ja looduslikult magusa maitsega mentoolivaba münditee meeldib sageli just neile, kellele piparmünditee üldse ei istu. Paljud teearmastajad segavad piparmünditee ja magusa mündi kokku, saades tulemuseks keskmise kangusega mahedama münditee, millel on omajagu mõju, aga õrnem mekk.

Mündisordiks on Põhjala Magusa Mündi teepakis õunmünt, nagu rahvakeeli öeldakse, või spearmint välismaa keeles.Õigupoolest ongi magusa mündi tee ja piparmünditee vahe samasugune nagu nätsudel. Spearmint´i näts on selline magus ja mahe, aga peppermint kange ja suud õhkama panev. Kui tead, milline näts Sulle maitseb, siis tead ka seda, milline tee Sulle meeldib!

Huvitav fakt: sama sordi piparmünditee maitse võib erineda sõltuvalt sellest, millises mullas tee on kasvanud. Lisaks on ökopõllu viljakas mullas kasvav piparmünditee maitsvam ja tervislikum kui umbrohutõrjega mürgitatud põldudelt tulev masstoodang.

Piparmünt (Mentha piperita

Piparmünt piparmünditee 2

Üks suurimaid erinevusi magusa mündi ja piparmünditee vahel on see, et piparmünt sisaldab rikkalikult mentooli.Mentoolist, nagu Sa juba tead, tulebki piparmünditee palju kiidetud tervist tugevdav toime, aga ka iseloomulik tugev särtsakas maitse ning aroom.

Põhjala Teetalu Piparmünditee kvaliteedi ja uhkesti suure mentoolisisalduse tunned ära sellest, kuidas see Su suu õhkama paneb. Sama sordi piparmünti kasutasid rahvameditsiinis ka meie esivanemad.

Piparmünditee aitab parandada une kvaliteeti, tugevdab immuunsüsteemi, aitab leevendada nii peavalusid kui ka hingamisteede haigusi ja parandab isegi keskendumisvõimet.

Siin on Sulle veel 7 põhjust, miks Sa vajad münditeesid

Magus münt

🌿Münditee leevendab gaase kõhus

🌿Antioksüdandid mündis tugevdavad immuunsüsteemi

🌿Münditee taastab hormonaalset tasakaalu

🌿Regulaarne münditee joomine võib parandada mälu efektiivsust

🌿Aitab võidelda bakteriaalsete haigustega

🌿Rahustab ning leevendab stressi

🌿Münditee aitab alandada vererõhku ning veresuhkru taset organismis

Proovi mõlemat imelist münti ja vaata, kumb võidab Sinu südame!

Kliki siia, et näha e-poes neid tooteid… 

või kliki pildil, et näha seda toodet e-poes.

Kui Sulle see blogi meeldis siis palun kaalu meie püsikliendi e-maili teavitusega liitumist. Me ei kurna Sind lõputute “viimase hetke” pakkumistega vaid tahame teha Sinu tee joomise kogemust täisväärtuslikumaks. Ilma e-maili teavituseta on paraku nii, et üheksal juhul kümnest ei jõua meie uued blogid Sinuni.

Magus münt perepakk
Piparmünt perepakk

Magus münt
Piparmünt