Põhjala teetalu - emadepäeva kingitus

EMADEPÄEVA ERI: kuidas valida täiuslik tee oma emale/vanaemale?

Emadepäeva eel võime seista silmitsi murekohaga — kuidas valida täiuslik tee oma emale või vanaemale? Inimestele, kes on meile niivõrd olulised ning kellele soovime kogu südamest väljendada oma hoolt, armastust, tänu ja au. Kuidas leida täpselt selline tee, mis rõõmustaks ema või teeks härdaks vanaema südame? 

Siin on mõned aspektid, mida kaaluda, kui valida oma lähedastele teed:

Maitse-eelistus

Üks kõige olulisem osa tee valimisel on otseloomulikult see, mis maitseid eelistab ema või vanaema. Maitse-eelistused võivad inimestel olla väga erinevad ning seepärast on oluline olla kursis just nende maitsetega, mis meeldivad Su emale või vanaemale, et kingitus oleks asjakohane. Tasub alati küsida ning uurida, millised on eelistused ja selle põhjal teha oma valik, muidugi on vahva ka mõnikord lisada juurde maitse, mida pole proovitud ning pakkuda justkui üllatusmomenti – võimalik, et nii avastatakse uued lemmikud! Kas eelistatakse pigem marjaseid maitseid või klassikalisi teid? Kas meeldivad rohkem mahedad või karged maitsed?  Valikuid on mitmeid ning sama lai on ka teevalik, kust igaüks leiab endale selle õige, täiusliku tee! 

  Arvesta tervisega

  Paljud teed omavad endas häid omadusi tervisele ning võivad mitmekülgselt toetada immuunsüsteemi. Kui emal või vanaemal on mõni tervisehäda või soovitakse lihtsalt tervislikumalt igapäevaelu elada, on mõistlik üle vaadata erinevate teede koostisosade kasulikkuse. Näiteks, jõhvikad on suureks abiks meie organismile. Need marjad sisaldavad rikkalikult vitamiine ning on abiks nt. kuseteede tervise ning südame tervise toetamisel, lisaks suuhügieeni tugevdamisel ning toimib kehas justkui antioksüdant. Samuti võib immuunsüsteemi toimimisele kaasa aidata piparmünt, mis aitab seedehäirete, gaaside ning kõhukrampide kallal. Lisaks toetab piparmünt ka organismis üldist tervislikku seedimist ning mängib oma rolli ka suutervise juures. Piparmünt pakub kõdituse korral leevendust kurgus ja neelus, seejuures on seotud ka hingamisteede tervisega ning omab rahustavad toimet kõrile ja neelule. Alati on mõistlik uurida emalt või vanaemalt, kas neid miski vaevab ning vastavalt sellele anda ka oma panus teed kinkides, et nende enesetunne saaks poputatud! 

   Emotsionaalne väärtus

   Hea on alati mõelda emotsioonide saatmisele ning edasiandmisele. Seejuures mõtle korraks, kas ema või vanaema on oma lugudes välja toonud mõnd erilist maitset või maitsete kombinatsiooni, mis seostub tema jaoks toreda hetke, lapsepõlve või millegi muu olulisega. Selline maitsete sidumine emotsionaalse väärtusega lisab tugeva isikliku puudutuse ning muudab kogu terviku väga eriliseks ja südamlikuks. Taoline kingitus annab meie lähedastele ka märku, et kuulame neid ning hoolime. 

    Kvaliteet ja päritolu

    Alati soovime oma lähedastele kõige paremat ning seetõttu on oluline ka tee puhul jälgida, et see oleks kvaliteetne ning tuleks usaldusväärsest allikast. Meie teed valmivad kõik suure hoolega ning valvsa pilgu all, ikka selleks, et pakkuda inimestele maksimaalset kvaliteeti ja suurepärast teekogemust. Põhjala Teetalu asub Põlvamaal, keset imeilusaid metsi, niite ning kuppelmaastikut. Seejuures asume täielikult eemal suurematest teedest ning tööstustest. Kasvatame oma taimi orgaaniliselt ning umbrohu eemaldame suurima hoolega käsitsi. Meie usin perenaine Ly kontrollib tihti taimede küpsust ning jälgib, et lõikus tehakse õigel ajal. Näiteks meie piparmünt ongi hinnatud just oma karge maitse pärast. Kõik meie talu ürdid lõigatakse keskkonnasäästliku akude peal töötava harvestiga. Seejuures on oluline rõhutada, et meie eesmärk on võimalikult vähe taimi vigastada, eelkõige selleks, et aroomained ei lenduks. Mida kauem taim on terve, seda rohkem suurepäraseid aroom- ja maitseaineid jõuab teetassi. Veidi ka teeürtide kuivatamisest — meil on Eesti ainuke spetsiaalselt teeürtidele mõeldud kuivati, mis asub otse põllu kõrval. See tagab ürtide maksimaalse värskuse.

     Emadepäev on kohe-kohe ukse taga ning viimane hetk mõelda üle, mida oma emale ja vanaemale kinkida, et väljendada oma armastust ja tänu nende suhtes. Meie usume, et selleks päevaks on suurepärane kingitus tõeliselt heade maitsetega teed! Seetõttu on hea abimees antud nimekiri, mille järgi saad mõelda, kuidas valida oma kallitele just kõige õigem tee. Meie Põhjala Teetalu valikust saad leida mitmesuguseid kingikarpe ning eraldi maitseid, mida kinkida oma lähedastele!  

     Nüüd on veidi veel aega, et tutvuda oma ema ja vanaema maitse-eelistuste, mälestuste ning soovidega, sest juba varsti saame üheskoos tähistada niivõrd erilist päeva ning loodetavasti möödub see imemaitsvate teede seltsis! 


     Leia armastust ja tõelist soojust täis kingitus meie e-poest.