Tehnoloogia

Põhjala Teetalu tee ja tehnoloogia.

Põhjala Teetalu teed ei ole lihtsalt teed. Usume, et kvaliteetne tee pole mitte ainult maitsev kuum jook, mida juua hommikul või õhtul, vaid sellel on ka keha ja meeli turgutavaid omadusi.

1. Ainult päris marjad ja ürdid, ei mingeid lisatud "flavours" aineid

Tuleb üllatusena, et mismõttes “ainult päris”? Kas tõesti paljude teetootjate marjateedes ei olegi maitse pärit marjadest? Jah, nii on. Lisatud marjad võivad olla Sinu eksitamiseks – kõigest visuaalse eesmärgiga ja maitset need ei anna. Aga kust siis tuleb see maitse? Enamuselt tuleb maitse lisatud eraldi ainest mida nimetatakse “flavours” või leebemalt “natural flavour”. Eesti keeles öeldakse lõhna- ja maitseained. Neid lisatakse kas spetsiaalsete väikese tükkidena mis näevad välja nagu suhkru terad või pihustatakse vedeliku kujul teesegude peale. 
Põhjala Teetalu ei kasuta üldlevinud „natural flavour“ lõhnaaineid. Kasutame ainult päris marju ja ürte. See tähendab, et kui on vaarika maitse, siis see tuleb ainult vaarika marjast.
Kasutame marju, mis on kuivatatud külmkuivatustehnoloogiaga, millega säilib palju enam marja maitset ning vitamiine kui klassikalise kuivatusmeetodiga.
Pea endast lugu ja söö päris toitu!

2. Uudse tootmismeetodiga tagame purutee kvaliteedi ka filterkotis

Teesõprade seas levib arusaam, et purutee on kotiteest parem, kuna viimane on sisuliselt pakendatud taimetolm. Samas on filtrikoti eelis tema mugavus. Niisiis – kas mugavus või kvaliteet? Tänu uudsele tootmistehnoloogiale suutsime Põhjala Teetalu -s need kaks ühendada. Me ei purusta toorainet tolmuks, vaid suudame panna päris purutee filtrikotti nii, et selle omadused ei kannata. 

 

3. PARIMA MAITSE JA AROMAATSUSEGA TEE TASSIS

Kujuta ette, kuidas võtad purutee pakendist lusikaga teesegu – Sa ei tea kunagi, kas see kogus on õige. Selletõttu võid Sa igakord saada erineva maitsega tee. Õige kogus teetassi annab parima maitseelamuse.

 

 

4. Põhjala Teetalu kvaliteetne pakkematerjal ei anna kõrvalmaitset.

Kas Sulle meenub see kõrvalmaitse mida oled varem tundnud filterkotis teed juues? Meile igatahes meenub ja seetõttu oleme eriti hoolsad Põhjala Teetalu filtermaterjali valikul. Soovime, et see ei annaks kõrvalmaitset, poleks inimese tervisele kahjulik ja oleks keskkonnasäästlik. Me ei kasuta valgendatud ega liimi sisaldusega paberit teekoti materjalina.  Kasutame biolagunevat materjali, mis on toodetud orgaanilisest ja taastuvast ressursist nagu GMO-vaba mais. 

Biolagunev püramiid filterkott

5. Toode otse talust, otse kasvatajalt

Enamik teetootjaid ei kasvata ise taimi-ürte. Meie aga teeme ise näpud mullaseks sest nii saame tagada kõige paremini meie brändile vastava kõrge kvaliteedi. Meie põllud asuvad Eestis, põhjamaises kliimas. Põhjamaises kliimas kasvatatud piparmünt on aromaatsem ja tugevam kui laialt levinud lõunamaine piparmünt. Kaasa aitab lühike tarneahel, jättes ära kvaliteeti vähendavad vahelaod ja vahendajad.

Kui tarbid Põhjala Teetalu teesegusid, siis tead, kes tagavad toote puhtuse ja kvaliteedi.