Meist2017-02-24T13:23:44+00:00

Põhjala Teetalu on Eesti teetootja. Meie toodete nimekirja kuuluvad erinevad taimeteed, marjateed, mustad ja rohelised teed.

Miks on Põhjala Teetalu eriline teetootja?
Meie väärtus seisneb kolmes põhiargumendis: ehtsad koostisosad, kvaliteetne tooraine ja maitsvad retseptid.

Esimeseks, mida tähendab „ehtsad koostisosad“ ?
Peame oluliseks juua ja süüa päris toitu. Teeme tooteid samamoodi – näiteks kui on vaarika maitseline tee siis see maitse tuleb ainult päris vaarikast. Me ei lisa kunagi ühtegi aroomainet (ingl. k. „flavours“ ) ega suhkrut.
Eestis pakutakse üha rohkem välismaa tootjate teesid, mille maitse tuleb rohelisele või mustale teele lisatud aroomainetest. Aroomained on tehislikud või looduslikud, kuid need on tehtud tehases. Ka looduslik aroom on ainult osa päris taimest, mis on saadud keemiliste protsesside ja kemikaalide tulemusel. Näiteks vaarikamaitseline roheline tee: see sisaldab rohelist teed, aga vaarikat ennast seal ei ole, vaid on lisatud vaarika aroomainet.
Peatu korraks ja mõtle – kas tahaksid vaarikateed, milles vaarikat tegelikult ei ole? Või tahaksid lubada endale päris toitu?

Teiseks, mida tähendab „kvaliteetne tooraine“ ?
Põhjala talus kasvatame taimed ise ja sellepärast teame hästi milline on kõige kvaliteetsem tooraine. Näiteks piparmünt, moldaavia tondipea, harilik iisop, üheksavägine, mets-kassinaeris ja palju muud. Teeme koostööd ka teiste Eesti taludega keda õpetame kasvatama kvaliteetset toorainet.
Marjad on kuivatatud külmkuivatusmeetodil. See on täiesti erinev tavalisest kuivatusmeetodist, sest sellisel viisil kuivatatud marjad on kordades suurema vitamiinide, maitse ja aroomide sisaldusega. Oleme valinud pakutavatest marjapulbritest kõige kvaliteetsema.
Rohelise ja musta tee varumisel teeb kvaliteedi kontrolli Saksamaa koostööpartner.
Kogu tooraine omab täpseid sertifikaate.

Kolmandaks, mida tähendab „maitsvad retseptid“ ?
On selge, et toit peab olema maitsev. Kvaliteetsest toorainest ja päris koostisosadest üksi ei piisa. Hea kokk teab, et hea toidu valmistamiseks on alati vaja head retsepti. Ka meie Põhjala Teetalu-s tegeleme pidevalt tootearendusega, et lihvida retsepte veel maitsvamateks.

Pika jutu lõpetuseks kordame veel üks kord – parima tee tegemiseks on vajalikud 3 komponenti: kvaliteetne tooraine, päris koostisosad ja hea retsept.“

Põhjala Teetalu: „Tee inimestele, kes tahavad elust rohkem!“

Ly-le meeldib kasvatada ja korjata taimi. Ta on õppinud hüdroinsener ja pühendunud keskkonnakaitsele. Talle meeldib taimedega suhelda ning üllatada uute maitsetega. Ta armastab loodust ja tahab seal avastatut ka teistega jagada. Talle meeldivad värvilised taimeteed ja tahab neid pakkuda kõigile.

Erki-le meeldib turundada ja leida uusi tehnoloogilisi lahendusi. Tal on palju sõpru ja ta peab sõprust väga oluliseks. Talle meeldib looduses jooksmas käia, hingata värsket õhku ning lõõgastuda päris teega. Temale on oluline naturaalsus, kvaliteet, innovatiivsust ja hea maitse. Talle meeldib, kui marjad ja ürdid on kokku segatud, et saaks nautida mõlema eksklusiivseid maitseid ja ta soovitab neid kõigile.

Henry on väljaõppinud kaupmees, ta on hea diplomaat, kuulab alati tähelepanelikult kaasvestlejat ja annab head nõu. Henry peab tähtsaks oskust teha õigeid valikuid ja toituda tervislikult. Talle on olulised mugavus, kiirus, maitse ja naturaalsus. Talle meeldib juua mugavalt ja kiirelt valmivat naturaalset marjapulbriteed ning ta soovitab seda kõigile.vaarikatass-vaarikamarjad-vaarikapuru

 

Head tee nautimist!